Jaké odrůdy nabízíme?

Bílé odrůdy

Chardonnay

Chardonnay Vás překvapí plnou dlouho doznívající chutí, s elegantní kyselinkou. Ve vůni a chuti můžete najít: citrusové plody, broskev, mango, banán, zelené jablko. Vína této odrůdy jsou vhodná: k bílým masům, smetanovým omáčkám nebo k plodům moře, výborná jsou ke steakům.

Müller Thurgau

Müller Thurgau je klasickou odrůdou s nižším obsahem kyselin. Ve vůni a chuti se snoubí: citrusové plody, muškát, broskev, černý rybíz. Vína této odrůdy jsou vhodná k předkrmům nebo sýrům.

Rulandské šedé

Chuť plná a dlouhotrvající. Ve vůni a chuti můžete najít:med, hrušky, mango, květiny nebo pomeranč. Vína této odrůdy jsou vhodná ke kořenitým jídlům nebo rybím specialitám.

Sauvignon

Chuť dlouhotrvající s výraznější kyselinkou s tóny připomínající ovocné plody, broskve, černý rybíz, ananas. Vína této odrůdy jsou vhodná k studeným pokrmům, těstovinám či kozímu sýru.

Veltlínské zelené

Chuť je svěží a pronikavá. Ve vůni a chuti můžete najít: lipový květ, jemně hořké mandle, exotické ovoce. Nejlépe se hodí ke studeným pokrmům nebo hovězím masům nebo ředěné vodou jako vinný střik.

Červené a růžové odrůdy

Cabernet Moravia

V chuti a vůni ucítíte jemné, kabernetové tóny. Především černý rybíz. Vína této odrůdy jsou vhodná k masitým jídlům s kořeněnými omáčkami nebo tučným sýrům.

Dornfender

Dornfender je středně plný až plný podle úrody a technologie zpracování. Ve vůni a chuti můžete najít: ořechy, ostružiny, brusinky. Vína této odrůdy jsou vhodná k těstovinám, pečeným masům například ragú.

Frankovka

Frankovka je vínem tvrdším, s vyššími tříslovinami a kyselinkou. Její výrazná chuť ostružin a skořice skvěle doplňuje zvěřinu, kachny, bílé sýry a těstoviny.

Zweigeltrebe

Jemnost Zweigeltrebe připomíná ostružiny a višně. Vína této odrůdy jsou vhodná k nejrůznějším masitým pokrmům, vydatných sýrům nebo těstovinám.

Rodinné vinařství a ubytování U Nešporů